Skąd wziął się pomysł na Football Camp?

Pomysł stworzenia Fundacji „FootballCAMP” zrodził się w połowie lutego bieżącego roku. Czynnikami inspirującymi nas do działania są pasja do futbolu oraz potrzeby kształtowania umiejętności piłkarskich młodzieży, a także wychowanie poprzez sport. Piłka nożna jest bardzo popularną dyscypliną wśród dzieci i młodzieży.

Działacie zupełnie od niedawna, macie już sporo chętnych?

Tak, zgadza się. Fundacja powstała w tym roku. W zasadzie nie mieliśmy dużo czasu na wszystkie formalności, jednak silna chęć stworzenia FootballCAMP spowodowała, że wszystko się udało i zdążyliśmy ją otworzyć w planowanym terminie. Nie ukrywamy też, że na naszej drodze spotkaliśmy wiele osób, które zaoferowały nam bezinteresowną pomoc, bez których moglibyśmy nie zdążyć. Dlatego z tego miejsca chcielibyśmy im podziękować. Jeśli to czytają, mogą czuć, że cegła, którą dołożyli do projektu, nie poszła na marne. Jest to pierwsza w naszym województwie organizacja oferująca obozy piłkarskie dla wszystkich dzieci kochających piłkę nożną. Działamy na zasadzie fundacji. Przynależność klubowa nie stanowi dla nas bariery. Liczy się miłość do piłki oraz dobra zabawa. Monitorujemy wejścia na stronę internetową, bo to jest jak na razie jedynym wyznacznikiem zainteresowania i przyznajemy, że z dnia na dzień pojawia się coraz więcej unikalnych użytkowników. Wraz z nimi rośnie liczba chętnych.

Kiedy ruszacie z pierwszym obozem i do kiedy trwają zapisy?

Pierwszy obóz i na chwilę obecną jedyny w tym sezonie letnim odbędzie się w dniach 13– 18 lipca. Zapisy prowadzimy za pośrednictwem naszej strony internetowej i trwają one do 15 czerwca. Jeżeli ktoś zgłosi się po tym terminie i będą wolne miejsca, nie widzimy przeciwwskazań, by zabrać taką osobę razem z nami. W przypadku dużego zainteresowania, jesteśmy przygotowani na wyznaczenie dodatkowego terminu kolejnego obozu.

Waszą bazą jest Supraśl – planujecie również w przyszłości zacząć robić obozy w innych rejonach Polski?

Jako fundacja niestety nie posiadamy własnych obiektów. Mamy jednak możliwość wyboru miejsca obozu. Na premierowy obóz wybraliśmy Ośrodek Bukowisko w Supraślu. Skupiamy się na dzieciach z naszego województwa, czas pokaże, jak wszystko się potoczy. Jeśli zainteresowanie będzie rosło, to kto wie? Chcielibyśmy ruszyć poza Podlasie.

W jakim wieku dzieci mogą już z wami jechać na obóz?

Dolna granica wieku to 6 lat. Chcielibyśmy, aby najmłodsi uczestnicy obozu w pewnym stopniu byli samodzielni. Natomiast górna granica to 14 lat.

Ile trwa taki camp?

Od 13 do 18 lipca – to 6 dni.

Czy na takie kolonie może jechać każde dziecko?

Tak, na taki obóz może jechać każde dziecko, które chociażby w najmniejszym stopniu przejawia zainteresowanie futbolem. Nie ma wymogu, aby dziecko miało przynależność klubową.

W swojej ofercie macie obóz stacjonarny i dochodzeniowy. Czym one się różnią?

Obóz stacjonarny obejmuje pełne zakwaterowanie, natomiast dochodzeniowy wiąże się z koniecznością przywożenia i odbierania dziecka każdego dnia. Opcja dochodzeniowa została stworzona z myślą o najmłodszych, którzy nie są jeszcze na tyle nierozłączni z rodzicami, aby na kilka dni odizolować się od przebywania w ich obecności.

 

Artykuł zamieszczony na bialystokonline.pl

Aktualne oferty obozowe znajdują się pod tym linkiem